Poslovna tajna su detalji za koje smo pitali niški JKP Naissus, a sve vezano za zaposlenje Aleksandra Đorđevića, većnika u opštini Medijana i sina Izvršnog direktora Pošte Srbije, kao i Adriane Anastasov, većnice za kulturu i turizam grada Niša.
Po odgovoru JKP Naissus – a na Zahtev za pristup informacijama od javnog značaja koji smo poslali ovom javnom preduzeću, radna zaduženja za poslove koje treba da obavljaju su proglašena za poslovnu tajnu u skladu sa aktima ovog preduzeća.
Iz niškog vodovoda su nam dostavili podatke o radnom mestu za oba većnika, pa je za Đorđevića potvrđeno da je primljen za stalno na mesto vozača, dok je većnica Anastasov na mestu “pripreme za unos podataka”.
Oba većnika su po podacima koje smo dobili primljeni bez ikakvog konkursa.
Adriana Anastasvo nije htela da nam daje bilo kakav komentar za prvi tekst u kome smo objavili vest o njenog zaposlenju u niškom vodovodu.
Šta piše u zvaničnoj biografiji većnice Anastasov na sajtu grada:
Po zanimanju je diplomirani ekonomista – master ekonomista za oblast ljudskih resursa u javnom sektoru. Govori engleski, nemački, italijanski i španski jezik.
Poseduje brojne sertifikate za rad u javnom sektoru i za oblast unapređenja rodne ravnopravnosti.
Od 2012. do 2016. godine, odbornica je Skupštine grada Niša i predsednica Saveta za mlade Skupštine grada Niša. Od 2014. do 2016. godine, narodna poslanica u Narodnoj Skupštini republike Srbije i članica Odbora za zaštitu životne sredine.
Od 2016. do 2020. godine, predsednica je Skupštine Gradske opštine Palilula.
Od 2019. godine je imenovana je od strane Vlade Republike Srbije za člana Saveta Filozofskog fakulteta Univerziteta u Nišu.
Član je Srpske Napredne Stranke od 2009. godine
JKP Naissus godinama unazad ima problema sa terenskim radnicima i majstorima, a veliki deo budžeta ide na plate zaposlenih, kojih jako puno ima u administraciji, tj slične probleme kao većina komunalnih preduzeća u Nišu. Problem vodosnabdevanja okoline Niša kao i naselja je opšte prisutan. Mreža je u nekim delovima grada u lošem stanju, dok stalno vidljiva pojava jesu pucanja cevi iz kako je jednom jedan od direktora rekao “trošne mreže”.
Ovakvu praksu zapošljavanja su u prethodnim mandatima imali i drugi funkcioneri iz DS-a i G17 kao i koalicioni partneri, gde su su sebi obezbeđivali radna mesta malo pre prestanka nekog političkog mandata.