Opština Medijana

Povodom ponude Gradske opštine Medijana o dodeli ključeva kao i o drugim ustupcima koje Medijana može da pruži studentima, prenosimo saopštenje organizatora studentskog protesta:

Mi, studenti u blokadi Univerziteta u Nišu, izražavamo ogromnu zahvalnost na inicijativi da se našim kolegama, koji će doći u Niš 1. marta, uruče ključevi opštine Medijana. Naši zahtevi su jasni, ali kroz naše organizovanje i ravnopravno učešće svih, jasno pokazujemo da je naša vizija pravedno društvo ravnopravnih i aktivnih građana. Samim tim nismo ni sumnjali da je naše zalaganje prepoznala i opština Medijana.

protest
Studenti odbili ponudu Medijane

Inicirali smo društvene promene, ali u svojim zalaganjima stojimo rame uz rame sa ogromnim brojem građana koji zaslužuju podjednako divljenje i poštovanje nalik onom koje se ukazuje studentima. Ipak, smatramo da nije trenutak za simboličan čin dodele ključeva opštine jer sam cilj naše borbe još uvek nije ostvaren. Ovaj čin očima javnosti može odati utisak zloupotrebe studentske borbe i imati negativne posledice.

Srdačan pozdrav,
Studenti u blokadi Univerziteta u Nišu

Author

By Srđan Nonić

Glavni i odgovorni urednik portala Niška Inicijativa.

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x