Skejt park

Skejt park u Nišu, koji je napravljen u parku Čair, plaćen je 21.6 miliona dinara i radila ga je firma “Džungla 035” iz Jagodine. Park je završen malo pre nove godine, i po prvim utiscima onih koji bi trebalo da budu njegovi korisnici, nije baš upotrebljiv ovako kako su ga napravili. Pomenuta firma koja je bila pobednik na tenderu, ima veliki skok u prihodina od 2023. godine po zvaničnim podacima iz APR-a.

Skejt park i javna nabavka za njegovu izradu, postali su deo javnih nabavki Sportskog centra Čair tek kad je  Gradsko veće u prethodnom mandatu “pribavilo” sve detalje kako treba da se uradi ovaj teren, na čelu sa Gradonačelnicom Draganom Sotirovski. Plan i rešenje za isti radio je Zavod za urbanizam.

Na snimku koji smo napravili jasno se vidi da je kvalitet očekivan za sve u Nišu.

Više izvora nam je potvrdilo da je ceo “projekat” unapred pripremljen od strane bivšeg gradskog vrha i da je isti po starom ključu nabavki koje smo već istraživali dat da se realizuje preko javne nabavke.

Skejt park koji imaju u Kruševcu, pored toga što je na 700 metara kvadratnih urađen po svim standardima, plaćen je 16.7 miliona dinara i u sklopu je kompleksa drugih sličnih terena, kao što je “Pump track”, teretana na otvorenom i sl.

Skejt park u Nišu je površine oko 200 kvadratnih metara, dok je u Kruševcu oko 700 kvadrata, u Nišu je koštao 21.6 miliona dok je više puta veći i “upotrebljiv skejt park” u Kruševcu plaćen 16,7 miliona dinara.

Kako smo došli do ovog i ovakvog skejt parka?

Kao i u svim drugim slučajevima, generator ovakvih projekata je bilo prethodno Gradsko veće i Gradonačelnica, koji su po podacima do kojih smo došli, a iste potvrdilo više izvora, novac koji je trebalo da se uloži u zatvorene bazene preopredelilo na Skejt park, gde je po ključu svih javnih nabavki koje smo pratili u prethodnom periodu, dat “ključ” i uputstvo kako i šta treba da se nabavi za ovaj teren za skejtere.

Evo i detalja koje je pojasnio neko ko bi trebao da bude i korisnik skejt parka. Prilog Ivane Marković na televiziji NovaS:

Prvobitni plan za skejt park je bio da se isti izgradi na susednoj parceli, kao i da isti bude urađen po standardu i da bude adekvatan za takmičenja i razvijanje skejt sporta, jer je Skejtbording do pre par godina postao olimpijski sport.

Author

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x