Sređivanje Čaira za 3.5 miliona dinara iz budžeta Saveta za bezbednost saobraćaja u 2022. godini, po onome što je vidljivo na terenu, nikad se nije desilo, iako je novac potrošen za tu namenu.
Sređivanje Čaira tj “Uređenje i opremanje biciklističkog poligona u Čairu” je nešto što se nikad nije ni desilo, uprkos činjenici da je pozicija iz javne nabavke vredna 3.507.480 dinara realizovana, kako piše u izveštaju o utrošku sredstava Saveta za bezbednost saobraćaja iz 2022. godine.
Uvidom u pomenuti poligon, isti nije “pipnut” ili sređen u zadnjih 15-20 godina, od trenutka rekonstrukcije svih staza na njemu. Vidljivo stanje godinama unazad govori da ni jedan jedini dinar nije uložen u sam biciklistički poligon u parku Čair.
Podaci o ovom fiktivnom poslu ali i ostalim sličnim, dobijeni su po žalbi Povereniku za informacije od javnog značaja, i to baš od Uprave za komunalne delatnosti i inspekcijske poslove, koji imaju najdužu tradiciju u sakrivanju podataka koje tražimo po zakonu, dok nam je sada jasno i zašto. Ista uprava je u rebalansu budžeta za 2024. godinu, povećala iznose za kazne, verovatno što očekuju da budu po svim žalbama tražioca podataka koje su odbili da dostave, kažnjeni od strane Poverenika.
U pomenutoj Upravi rade isti izvršioci i odgovorna lica koja su bila zadužena za rad iz kog je proistekao loš izveštaj DRI za Niš.
Skoro sva dokumenta koja dobijamo od ove uprave koja kontroliše oko 40% budžeta grada, trebalo bi da budu pod lupom Posebnog odeljenja za “očuvanje” korupcije Više tužilaštva u Nišu, koje je preminulo od neke nepoznate koruptivne bolesti i postoji samo na “čitulji” na spomeniku pravosuđu, na “novoj zgradi u staroj kasarni”.
U pomenutom tužilaštvu rade mitka bića, tužioci, koji su prva linija odbrane od koruptivnih radnji (kojih očigledno nemamo), dok je njihov učinak Vrhovno tužilaštvo Srbije u svom izveštaju stavilo na zadnje mesto.
Živi bili, platu primali, ništa drugo ne radili.
Hvala im što postoje…